یکشنبه, 29 شهریور 1394 ساعت 17:39

اجرای آخرین برگ در برج آزادی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

آخرین برگ در برج آزادی

همزمان با"  روز جهانی صلح " تئاتر " آخرین برگ " در مجموعه فرهنگی وهنری آزادی اجرا می شود .

تئاتر آخرین برگ نوشته وکار : محمد برومند با موضوع " صلح ودوستی برای همه  " اثری مدرن با تلفیق تکنیک های مختلف تئاتری به همراه مدیا ، بدون کلام ومناسب تمام افراد خانواده است .

" محمد برومند " ضمن اعلام این خبر افزود : مشکل بزرگ انسان معاصر خشونت وافراطی گری است که از خانواده ها آغاز وبه جامعه منتقل سپس در عرصه بین المللی گسترش می یابد وبه شکل جنگ و تجاوز به کشورها خودرا نشان می دهد . کم نیستند حکومتها و چپاولگرانی که برا ی جنگ افروزی وگسترش تفکرات خشونت طلبانه وافراطی گری هزینه می کنند . اما ما برای ترویج صلح چقدر هزینه می کنیم ؟ این نمایش بدون هیچ حمایت مالی دولتی در ایران وکشورهای دیگراجرا می شود . البته سپاسگذارهمراهی مدیران وکارمندان مجموعه فرهنگی وهنری آزادی و بنیاد رودکی  هستم که با در اختیار گذاشتن سالن حامی این حرکت فرهنگی وبشر دوستانه می باشند و تشکرمی کنم از سازمان دفاع از قربانیان خشونت وسازمان ملل متحد ایران که همیشه حامی معنوی ما هستند .

" برومند"  دربخشی دیگر از سخنانش گفت : درست است که نان و قدرت یک عده ای با بی خانمان کردن انسانهای بی گناه و در سایه جنگ فراهم می شود اما هنرمندان هیچگاه در برابر این گونه اندیشه ها و رفتار سکوت نکرده اند وسکوت نخواهند کرد . من نیز با همراهی هنرمندان گروه سیمرغ برای گسترش صلح تئاتر آخرین برگ را بی هیچ چشمداشت مالی اجرا می کنیم . هردو اجرای این تئاتر در روزهای دوشنبه وسه شنبه سی وسی ویکم شهریور رایگان خواهد بود .

 " برومند" افزود : برای آنکه حقیقت جنگ را بدون خشونت به صحنه بیاوریم از عروسک ودنیای فانتزی عروسک هاو انیمیشن استفاده کرده ایم و تلاش کرده ایم تا در اثری متفاوت نگاهی نو به دنیای پر از خشونت وافراطی گری امروز داشته باشیم . در اجرای برج آزادی کودکان هشت ساله توسط عروسک وماسک این نمایش را به صحنه خواهند آورد وپیام آور صلح خواهند بود . این کودکان هنرمند چندی پیش در جشنواره بین المللی تئاتر چنای هند"  تئانر آخرین برگ"  رابا موفقیت به صحنه بردند ودر آینده نیز در کشورهای دیگر اجرا خواهند داشت .

امیر علی شریعتی ، روشان شریعتی ، مهرآوا افشانی ، مهرسا جاودانی ایراندوست ، روژین شریعتی ، پارمیس فلاح ، ایلیا برومند گروه اجرایی نمایش هستند ، سازنده ماسک وعروسک : منیره امیر یوسفی ، موسیقی وافکت : مهدی کیامنش ویوسف نیک پور می باشند . تهیه کننده : محمد جاودانی ایراندست ، مدیر روابط بین الملل : مریم خوشدل وطراح پوستر وبروشور : مسعود صبوحی است .

" تئاتر آخرین بر گ " به مناسبت " روز جهانی صلح " بصورت رایگان در ساعت 20 روزهای دوشنبه وسه شنبه سی و سی ویکم شهریور ماه در مجموعه فرهنگی وهنری آزادی ( میدان آزادی ) به صحنه خواهد رفت وورود برای عموم آزاد می باشد .

خواندن 3214 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.