پنج شنبه, 25 تیر 1394 ساعت 08:40

کودکان ایرانی مروج صلح جهانی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

" محمد برومند " طراح ، نویسنده وکارگردان تئاتر آخرین برگ امسال برای اجرای بین المللی این تئاتر از کودکان هشت ساله به عنوان بازیگر استفاده کرده است او دراین باره می گوید : با انکه امکان اجرا این تئاتر رابا بازیگران حرفه ای وبین المللی دارم اما تصمیم گرفتم برای حضور در جشنواری چنای و چند جشنواره دیگر از کودکان به عنوان بازیگر وعروسک گردان استفاده کنم زیرا معتقدم صلح را باید از کودکی آموخت . دوست دارم کودکان هنرمند کشورم پیام صلح ودوستی ایرانیان را در جهان منتشر کنند .

خیلی نمی توان به سیاست مدارانی که برای جنگ افروزی هزینه می کنند ونانشان از این راه بدست می آید امیدوار بود که پایبند صلح ودوستی باشند آنها برای انکه بر سکوی قدرت بنشینند به خشونت وافراطی گری و تجاوزدامن می زنند وهیزم بیارآتش جنگ هستند پس باید از کودکی صلح ودوستی را به کودکان آموخت تا در آینده شاهد این همه خشونت و جنگ وویرانگری نباشیم .
در اجرای جدید تئاتر آخرین برک کودکان هشت ساله ایرانی که مسلط به سه زبان فاریسی ، انگلیسی وفرانسوی هستند این نمایش رابرای کودکان کشورهای دیگر اجرا خواهند کرد .
مدیر گروه سیمرغ معتقد است : در ایران اجرای تئاتر توسط کودکان برای کودکان جدی گرفته نمی شود اماکشورهایی همچون هند ، آلمان ، ایتالیا و... جشنواره های بین المللی تئاتر برگزار می کنند که شرط حضور در این جشنواره اجرای اثر توسط کودکان ونوجوانان می باشد .
کارگردان تئاتر آخرین برگ که حدود سه دهه سابقه فعالیت در عرصه های مختلف هنری از جمله تئاتر وانیمیشن برای کودکان را دارد بیش از این نیز تئاتر "کاکلی " را در جشنواره بین المللی " رایان " توسط کودکان هنرمند سیمرغ اجرانموده وی معتقد است : کار کردن با کودکان کمی سخت اما بسیار شیرین است و زمانی که این هنرمند ان کوچک پا بر روی صحنه می گذارند موج مثبتی از صفا وصداقت وصمیمیت منتقل می کنند . در تجربه های پیشین بارها شاهد بودم که هنرمندان خارجی پس از دیدن کار کودکان ایرانی شگفت زده شده وبرایشان قابل باور وتصور نبود که کودکان ایرانی اینقدر پویا وهنرمند باشند .
محمد برومند همچنین از دعوت چندین جشنواره بین المللی تخصصی کودکان برای اجرای تئاتر آخرین برگ توسط کودکان هنرمند گروه سیمرغ خبر داد .

http://www.thelittlefestival.com/

خواندن 3149 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.