شنبه, 29 خرداد 1395 ساعت 14:49

درخشش گروه تئاتر سیمرغ در جشنواره بین المللی تئاتر اوکراین

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

درخش گروه تئاتر سیمرغ در جشنواره بین المللی تئاتر اوکراین
نمایش معجزه دوستی به نویسندگی وکارگردانی : محمد برومند کار : گروه تئاتر سیمرغ توانست مقام اول جشنواره بین المللی تئاترKAZ .KAR اوکراین را بدست آورد .
چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر اوکراین امسال با محوریت نمایش هایی با مضامین تخیلی از 22تا 26 خرداد در شهر لیویو برگزار گردید . در این جشنواره که در دو بخش نمایشنامه خوانی واجرای تئاتر برگزارشد هنرمندانی از کشورهای : ایران ، جمهوری چک ، لهستان ، اوکراین ، اسلواکی ، مجارستان ، ایتالیا ، اسکاتلند و آلمان حضورداشتند .
یکی از داوران این جشنواره خانم " آدا روگوسوا " بود که از هنرمندان به نام ومعروف اوکراین می باشد اومتولد ۱۹۳۷ و از سال ۱۹۵۷ تاکنون در بیش از ۳۰ فیلم و نمایش تلویزیونی حضور داشته و در هفتمین جشنواره بین المللی فیلم مسکو بعنوان بهترین بازیگر انتخاب شده است حضور خانم" آدا رو گوسوا " که دارنده جایزه ملی شفچنکو در تئاتر است اعتبار خاصی به ترکیب داوری جشنواره بخشید از آثار سینمایی این هنرپیشه می توان به فیلم های : Hail Maryسلام ماری ۱۹۷۰- Taming of the Fireمهار آتش ۱۹۷۲- Gadfly دانشمند۱۹۸۰ - Brothel Lightsچراغهای روسپی خانه ۲۰۱۱ اشاره کرد .
گروه تئاتر سیمرغ پیش از این ، نمایش معجزه دوستی را در کشورهای بوسنی وهند به صحنه برده است . این گروه همچنین سال گذشته با تئاتر آخرین برگ در چهار جشنواره بین المللی تئاتر صلح سارایوو – کودک چنای هند – بورسای ترکیه و رایان در بمبئی حضورداشته است .

http://lvivtorba.com/archives/1521#jp-carousel-1566

خواندن 3417 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.